W Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się spotkanie medalistów Olimpijskich i Paraolimpijskich, trenerów i działaczy sportowych z Ministrem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotrem Glińskim.

„To wielki zaszczyt, że możemy gościć Państwa w Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich przynieśliście Państwo Polsce sukcesy, które przekładają się na dobro publiczne w zakresie aktywności ruchowej, zdrowia społeczeństwa, za co serdecznie dziękujemy. Odznaczenie „Za Zasługi dla Sportu” jest najwyższym odznaczeniem resortowym” – powiedział p. Minister.

Miło nam poinformować, że na to spotkanie został zaproszony nauczyciel wychowania fizycznego ZSo 10 pan Piotr Kołaciński.  Został on odznaczony z rąk wicepremiera prof. Piotra Glińskiego Złotą Odznaką ” Za Zasługi dla Sportu”.  Odznaka „Za Zasługi dla Sportu” przyznawana jest m. in. trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu. Cieszymy się, że nasz kolega znalazł się w zacnym gronie wyróżnionych i serdecznie mu gratulujemy.