Nowa Era wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli i uczniów przygotowała szereg rozwiązań, umożliwiających skuteczną i ciekawą naukę mimo istniejących ograniczeń.

Informacje na temat wszystkich rozwiązań dostępne są na specjalnie stworzonej stronie https://www.nowaera.pl/naukazdalna. Są na niej materiały edukacyjne, które udostępniamy z przelinkowaniami, ciekawe artykuły, ważne informacje itp.

Nowa Era zdecydowała się przygotować i udostępnić bezpłatnie:

Dla poziomu szkoły podstawowej:

 1. Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8 szkoły podstawowej udostępnione na platformie ebooki.nowaera.pl
  1. Można z nich korzystać bezpłatnie do końca roku szkolnego 2019/2020.
  2. Aby skorzystać z podręczników należy zarejestrować się za pomocą konta Moja Nowa Era. Rejestracji na chwilę może dokonać nauczyciel lub rodzic.
  3. Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy zostawił papierowe publikacje w szkole.
   Uwaga: Obecnie nie ma tam podręczników do klas 3 i 6. Zostaną one udostępnione w ciągu kilku dni.
 2. Fragmenty zeszytów ćwiczeń dla klas 0-8 w wersji elektronicznej (PDF)
  1. Zamieszczone są w nowo utworzonej, specjalnej sekcji „Nauka zdalna” na platformie dlanauczyciela.pl
  2. Nauczyciel może pobrać potrzebny materiał i przesłać go do swoich uczniów.
  3. Fragmenty są dostosowane tematycznie do materiału realizowanego w czasie lekcji. Pierwsza część będzie obejmować materiał przewidziany na marzec-kwiecień.
  4. Dzięki temu uczeń może ćwiczyć wiedzę i umiejętności także w domu, nawet gdy nie ma zeszytu ćwiczeń do danego przedmiotu.
 3. Wybrane arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty.
  1. Arkusze zostaną umieszczone w nowo utworzonej, specjalnej sekcji „Nauka zdalna” na platformie dlanauczyciela.pl
  2. Zamieszczamy jeden nowy, dwa ubiegłoroczne arkusze
  3. Pomoże to uczniom przygotowującym się do egzaminu wieńczącego szkołę podstawą ćwiczyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

Uwaga: Arkusze zostaną udostępnione w ciągu kilku dni.

 

Dla zerówki i przedszkola

Wszystkie materiały polecane do pracy zdalnej przygotowane i udostępnione przez Wydawnictwo Nowa Era można ściągnąć nieodpłatnie z serwisu www.dlanauczyciela.pl na dysk własnego komputera i przesłać do rodziców.

 

Wystarczy się zalogować przez konto Nowej Ery, kliknąć w specjalną zakładkę „Nauka zdalna 2020”, wybrać „Wychowanie przedszkolne” i następnie wybrać odpowiednią grupę wiekową. Znajdą tam Państwo m.in.:

 • fragmenty Kart pracy w wersji elektronicznej (PDF) rozwijające m.in. sprawność manualną, percepcję wzrokową, umiejętności matematyczne oraz przygotowanie do nauki czytania
 • Zeszyt grafomotoryczny oraz ćwiczenia grafomotoryczne (Szlaczki) w formie elektrycznej (PDF),
 • Przedszkolne laboratorium w formie filmów (online) wraz z przewodnikami w formie (PDF) – cykl eksperymentów dla starszaków oraz maluchów do przeprowadzenia na zajęciach w przedszkolu oraz w domu. Zarówno link do filmów dostępnych na www.dlanauczyciela.pl można przesłać rodzicom jak też instrukcje niezbędne do przeprowadzenia tych eksperymentów w formie (PDF)
 • Materiały do języka angielskiego

Ponadto dla każdego dziecka można bezpłatnie pobrać kod dostępu do portalu edukacyjnego Balon Blum, wchodząc na naszego Facebooka Nowa Era dla przedszkola: https://www.facebook.com/nowaeradlaprzedszkola/

Kod przyjdzie w aplikacji Messenger.