Nowa Era wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli i uczniów przygotowała szereg rozwiązań, umożliwiających skuteczną i ciekawą naukę mimo istniejących ograniczeń.

Informacje na temat wszystkich rozwiązań dostępne są na specjalnie stworzonej stronie https://www.nowaera.pl/naukazdalna. Są na niej materiały edukacyjne, które udostępniamy z przelinkowaniami, ciekawe artykuły, ważne informacje itp.

Nowa Era zdecydowała się przygotować i udostępnić bezpłatnie:

Dla poziomu szkoły podstawowej:

1. Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8 szkoły podstawowej udostępnione na platformie ebooki.nowaera.pl
    1. Można z nich korzystać bezpłatnie do końca roku szkolnego 2019/2020.
    2. Aby skorzystać z podręczników należy zarejestrować się za pomocą konta Moja Nowa Era. Rejestracji na chwilę może dokonać nauczyciel lub rodzic.
    3. Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy zostawił papierowe publikacje w szkole.
      Uwaga: Obecnie nie ma tam podręczników do klas 3 i 6. Zostaną one udostępnione w ciągu kilku dni.
  2. Fragmenty zeszytów ćwiczeń dla klas 0-8 w wersji elektronicznej (PDF)
    1. Zamieszczone są w nowo utworzonej, specjalnej sekcji „Nauka zdalna” na platformie dlanauczyciela.pl
    2. Nauczyciel może pobrać potrzebny materiał i przesłać go do swoich uczniów.
    3. Fragmenty są dostosowane tematycznie do materiału realizowanego w czasie lekcji. Pierwsza część będzie obejmować materiał przewidziany na marzec-kwiecień.
    4. Dzięki temu uczeń może ćwiczyć wiedzę i umiejętności także w domu, nawet gdy nie ma zeszytu ćwiczeń do danego przedmiotu.
  3. Wybrane arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty.
    1. Arkusze zostaną umieszczone w nowo utworzonej, specjalnej sekcji „Nauka zdalna” na platformie dlanauczyciela.pl
    2. Zamieszczamy jeden nowy, dwa ubiegłoroczne arkusze
    3. Pomoże to uczniom przygotowującym się do egzaminu wieńczącego szkołę podstawą ćwiczyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

Uwaga: Arkusze zostaną udostępnione w ciągu kilku dni.

Dla zerówki i przedszkola

Wszystkie materiały polecane do pracy zdalnej przygotowane i udostępnione przez Wydawnictwo Nowa Era można ściągnąć nieodpłatnie z serwisu www.dlanauczyciela.pl na dysk własnego komputera i przesłać do rodziców.

Wystarczy się zalogować przez konto Nowej Ery, kliknąć w specjalną zakładkę „Nauka zdalna 2020”, wybrać „Wychowanie przedszkolne” i następnie wybrać odpowiednią grupę wiekową. Znajdą tam Państwo m.in.:

• fragmenty Kart pracy w wersji elektronicznej (PDF) rozwijające m.in. sprawność manualną, percepcję wzrokową, umiejętności matematyczne oraz przygotowanie do nauki czytania
  • Zeszyt grafomotoryczny oraz ćwiczenia grafomotoryczne (Szlaczki) w formie elektrycznej (PDF),
  • Przedszkolne laboratorium w formie filmów (online) wraz z przewodnikami w formie (PDF) – cykl eksperymentów dla starszaków oraz maluchów do przeprowadzenia na zajęciach w przedszkolu oraz w domu. Zarówno link do filmów dostępnych na www.dlanauczyciela.pl można przesłać rodzicom jak też instrukcje niezbędne do przeprowadzenia tych eksperymentów w formie (PDF)
  • Materiały do języka angielskiego

Ponadto dla każdego dziecka można bezpłatnie pobrać kod dostępu do portalu edukacyjnego Balon Blum, wchodząc na naszego Facebooka Nowa Era dla przedszkola: https://www.facebook.com/nowaeradlaprzedszkola/

Kod przyjdzie w aplikacji Messenger.