Drodzy Uczniowie i Rodzice,

zawieszenie zajęć w szkołach z powodu pandemii koronawirusa to dla nas wszystkich – nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, dyrekcji  szkoły nowa sytuacja.  Spadło na nas wiele problemów.  Przede wszystkim martwimy się  o zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Wiem, że nauczyciele, uczniowie oraz rodzice obawiają się również o realizację podstawy nauczania z poszczególnych przedmiotów,  o brak możliwości poprawy ocen z powodu zbliżającego się zakończenia roku szkolnego, o egzaminy klas 8,  o maturę.

Z ostatnich informacji telewizyjnych wynika, że przerwa od szkoły przedłużona została do świąt.  W związku z tym, w najbliższym czasie, szkoły na pewno otrzymają szczegółowe informacje  na temat zdalnego nauczania, a nie tylko przesyłania materiałów do powtórki i utrwalania.

Obserwując rozwój sytuacji w Polsce i Europie, proszę Was – Uczniów oraz Waszych Rodziców, przede wszystkim o respektowanie zaleceń dotyczących izolacji. Zdrowie mamy jedno.  Chciałabym, abyśmy w niedługim czasie, wszyscy w zdrowiu spotkali się w szkole.  Z obserwacji oraz informacji od nauczycieli, uczniów i rodziców wynika, że w większości nasi uczniowie przestrzegają zaleceń lekarzy.  Tak trzymać! Wiem, że jest to dla nas wszystkich trudne, ale jedynie słuszne. Zdrowie swoje oraz najbliższych stawiajmy na pierwszym miejscu.

Na drugim miejscu, drodzy Uczniowie, niech będzie dla Was nauka.  W najbliższym czasie na pewno będę się z Wami kontaktowała, aby ustalić nowe formy pracy i sposoby  nauczania. W sytuacji, gdy uczniowie będą pobierać naukę w domu, przede wszystkim zajęcia będą realizowanie poprzez łącza internetowe. Kierownictwo szkoły oraz nauczyciele cały czas starają  się  jak najlepiej  wykonywać swoje zadnia, szukać nowych rozwiązań i możliwości kontaktu z Wami, wspierać Was w tej nietypowej sytuacji. Niestety, bez Waszego zaangażowania niewiele uda się  nam osiągnąć.

Proszę też o szczególne zaangażowanie w  działania szkoły  rodziców i opiekunów, dziękuje za dotychczasowe słowa wsparcia kierowane do dyrekcji szkoły i nauczycieli, za pytania i wskazówki.

W związku z powyższym, bardzo proszę o:

  1. bieżące śledzenie strony szkoły, poczty elektronicznej na platformie GPE
  2. odświeżenie dostępu do platformy GPE
  3. utrzymywanie kontaktu z nauczycielami, wychowawcami
  4. na bieżąco wykonywanie zadań zaproponowanych przez nauczycieli
  5. przekazywanie wychowawcom innych adresów poczty elektronicznej czy ewentualnie numerów telefonu do kontaktów
  6. w razie problemów kontaktowanie się z dyrekcją szkoły lub wychowawcą.

 

Życząc wszystkim  zdrowia i wytrwałości,
pozdrawiam

Aleksandra Masalon, dyrektor ZSO nr 10 w Gdańsku