Dnia 5 XII 2019 uczniowie klasy 1a odwiedzili Muzeum Morskie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach podczas których dowiedziały się:

Dlaczego w słonej wodzie nurkowanie jest trudniejsze?

-Czy można pić wodę morską?

-Skąd w morzu wzięła się sól? 

Zajęcia wyjaśniły różne zagadki związane z morzem. Uczestnicy wykonali szereg doświadczeń, które pozwoliły lepiej poznać zjawisko rozpuszczalności, wodę i sól oraz oczywiście odpowiedzieć na pytanie, dlaczego morze jest słone. Lekcja połączona była z zajęciami na wystawie interaktywnej. A z kolei wystawa interaktywna „Ludzie-Statki-Porty” to czas wspaniałej nauki poprzez zabawę. Główną atrakcją tu przede wszystkim ogromny basen ze zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów. Dzieci sprawdzały, jak najlepiej ustawić żagiel względem wiatru lub próbować delikatnych manewrów na wodzie z użyciem holowników.

Pierwszaki poznały także specyfikę pracy w porcie i za pomocą wózka widłowego może ładowały do kontenera towary – ryż, kakao, owoce. Z kolei miłośnicy podróży w głąb oceanu zasiedli za sterami batyskafu, aby odbyć wirtualną wycieczkę do leżącego na dnie wraku. To jedyna w Polsce wystawa, na której wchodzi się na pokład mostku kapitańskiego i chwyta koło sterowe, aby uratować widocznego w oddali (czyli na ekranie LCD) rozbitka. Wiele wiele jeszcze innych atrakcji przykuwało uwagę dzieci…