W tym roku nasza szkoła włącza się do organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus Kampanii Społecznej „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”.

Celem kampanii jest upowszechnianie wiedzy na temat życia, funkcjonowania, kształcenia oraz sposobów wspierania osób z dysfunkcją wzroku. Światowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych. Chcą one w tym dniu przypomnieć, że pomimo swojej niesprawności potrafią samodzielnie żyć i doskonale funkcjonować.

Przy niewielkiej i właściwej pomocy innych ludzi mogą pokonywać własne ograniczenia i być pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego.

W dniach 14 – 20.10.2019 w naszej szkole pojawią się tablice informacyjne, zostaną przeprowadzone zajęcia warsztatowe oraz zajęcia z udziałem naszych niewidomych uczniów.

Zachęcamy wszystkich do poświęcenia kilku minut i zapoznania się z załączonymi materiałami.

N JAK NIEWIDOMY, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku:

https://www.youtube.com/watch?v=b-Iow71_1vM

INTEGRACJA – Osoby z niepełnosprawnością wzrokową:

https://www.youtube.com/watch?v=4Y01f08_syw

Jak widzą niewidomi?

https://coopervision.pl/blog/jak-widz%C4%85-niewidomi

Wszystkim osobom dotkniętym dysfunkcją wzroku, a w szczególności naszym Uczniom,  życzymy wytrwałości w przełamywaniu barier oraz w dążeniu do realizacji marzeń.