Dnia 22 maja w naszej szkole w  ramach programu edukacji prawnej  we współpracy z Fundacją radców prawnych Teneo odbyło się  spotkanie pt. Twoje prawa, ważna sprawa  prowadzone przez mecenas Annę Milczanowską .

W spotkaniu wzięła udział młodzież kl. III Gim i klas 8, ogółem około 50 osób. Na zajęciach poruszone zostały zagadnienia dotyczące  ustroju Rzeczypospolitej Polskiej,  władzy ustawodawczej, czym jest Państwo dla obywateli,  a czym władza rodzicielska? Jakie są prawa dziecka  do podejmowania  niezależnych decyzji – z wyszczególnieniem jakich i kiedy.

Dnia 29 maja ,  w  ramach programu edukacji prawnej  we współpracy z Fundacją radców prawnych Teneo odbyło się  spotkanie pt. Twoje prawa, ważna sprawa  prowadzone przez mecenas Krystynę Rams- Lachowicz. Młodzież miała okazję poznać specyfikę zawodu prawnika. Zaczynając od długiej drogi do zdobycia zawodu a kończąc na charakterystyce pracy sędziego, radcy prawnego, adwokata, komornika i notariusza. Wielką atrakcją spotkania było  przymierzenie togi radcy prawnego. Za wyjątkowo ciekawe spotkanie dziękujemy.