Dnia 31 maja uczniowie klasy 5d razem z opiekunami p. Joanną Kozłowską i p. Katarzyną Furmaniak udali się na Politechnikę Gdańską na Międzynarodową Konferencję Naukową dla Dzieci.  Gościem honorowym Konferencji  był Giuseppe Cataldo z NASA, który wygłosił wykład nt. „Teleskop Jamesa Webba”. Niektórym uczniom nawet udało się zadać pytanie.

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy w wieku od 6 do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe wspólnie z Dużymi Naukowcami.

Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość uczestniczenia w wykładach Młodych Profesorów wysłuchując wykładów nt. :”Wyścigów samochodowych i samochodów sportowych”, „Anatomii i fizjologii skóry człowieka”, „Po co nam filozofia? O potrzebie stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi”, oraz „Przygody z Optymist -od amatora do zawodnika”, a w Ogródku Matematycznym porozwiązywać zadania matematyczne. W przerwach uczniowie mogli posilić się darmową pizzą, a na koniec uczestniczyć w bankiecie z fontannami czekoladowymi.

Być może w przyszłym roku któryś z naszych uczniów zaprezentuje swój wykład. Do dzieła!