Dnia 13.03.2019  rozpoczęliśmy  cykl   sześciu  konferencji   pt.  „Jak  pracować  profilaktycznie z dziećmi w wieku 13-15 lat?”.  Projekt uzyskał patronat Prezydenta Miasta Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz, jest rekomendowany przez  Gdańskie  Centrum  Profilaktyki  Uzależnień.  Organizacją  konferencji  zajmują się specjaliści  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku Brzeźnie.

Do współpracy zaproszono prelegentów, specjalistów z dziedziny psychologii rozwojowej, profilaktyki, Beatę i Ono Staszyńskich Hansen.

Cykl konferencji skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: nauczycieli, wychowawców, pracowników  placówek   dydaktyczno – wychowawczych,  rodziców.   Realizowany   będzie  w  wielu dzielnicach Gdańska.  Celem  konferencji jest przybliżenie wiedzy na temat rozwoju i funkcjonowania mózgu  dzieci w wieku dojrzewania oraz ukazanie potrzeby  zintegrowanych działań  rodziny –  szkoły – instytucji zewnętrznych w procesie edukacji, wychowania oraz profilaktyki  młodzieży.

Pierwsza konferencja odbyła się w Ogólnokształcących Szkołach Sportowych w Gdańsku. Inicjatywa   spotkała   się   z   dużym   zainteresowaniem.   W  konferencji   uczestniczyli   nauczyciele , psycholodzy, terapeuci, pracownicy szkół i rodzice z wielu szkół: Szkoły Podstawowej nr 20, 42, 28, OSS, ZSO nr 10.

Następna konferencja już 27.03.2019, odbędzie się w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Informacje na temat konferencji oraz zgłoszenia znajdują się na stronie FB ZSO nr 10.

Zapraszamy 🙂

Zaproszenie na konferencję>>

Karta zgłoszenia>>