Nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna nasza Polska cała”.

Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Do wykonania mamy 20 zadań, dzięki którym poznamy historię naszego państwa, tradycje i zwyczaje z różnych regionów Polski.
Udział w Projekcie zadeklarowało wiele szkół z całego kraju oraz Kresów, a patronat honorowy objęło m.in Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W czwartek pierwsze dwa zadania wykonali uczniowie ze świetlicy szkolnej:
– wysłali kartkę pocztową z naszego miasta do organizatorów, która trafi na mapę tworzoną przez wszystkich uczestników projektu,
– wzięli udział w akcji BohaterON i napisali kilka słów dla naszych bohaterów – osób które brały udział w Powstaniu Warszawskim, podziękowali im za walkę w obronie naszej ojczyzny, a przy tej okazji dowiedzieli się czym jest powstanie i kogo nazywamy powstańcem.
Jeśli ktoś miałby ochotę przyłączyć się do akcji BohaterON i wysłać kartkę do powstańca można to zrobić również poprzez stronę internetową: https://bohateron.pl/wyslij-kartke/