Dnia 24.04.2018r. klasy 5a, 5b, 6a i 7b, wraz z wychowawczyniami, nauczycielkami- Anną Urbańską-Betlej, Hanną Niemczyk, Katarzyną Sitek-Juszczak, Aleksandrą Ninkiewicz, Dominiką Brodą, Katarzyną Krauze oraz Magdaleną Kulką  spotkały się o godzinie 5:15 na peronie w Gdańsku-Wrzeszczu celem udania się do Wrocławia. Po kilku godzinach jazdy, słońce przywitało nas w pięknym mieście nad Odrą :).

Naszą wrocławską przygodę rozpoczęliśmy od udania się na rynek, następnie odwiedziliśmy Ostrów Tumski, gdzie podziwialiśmy okazałą katedrę, piękny most oraz urokliwe uliczki. Swoje kolejne kroki skierowaliśmy do „Kolejkowa”, największej w Polsce kolejkowej makiety. Kilkaset metrów torowiska z pociągami, przeszło 160 budynków, w tym miniatury budowli z Dolnego Śląska m.in. kamienice wrocławskiego rynku, Dworzec Świebodzki, obserwatorium na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, zjawisko dnia i nocy, jeżdżące samochody oraz scenki z udziałem tysiąca figurek ludzi i zwierząt.

Następnego dnia klasy 5a, 6a, 7b udały się na wycieczkę do Pragi, gdzie miały okazję podziwiać Hradczany, Most Karola, Katedrę św. Wita i inne zakamarki tego wyjątkowego miasta.

Klasa 5b pozostała we Wrocławiu, udała się do Muzeum Miejskiego z ciekawą ekspozycją oraz malowniczym ogrodem. Następnie uczniowie podążyli na rynek, kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Odrze, podczas którego mieliśmy okazję podziwiać miasto z innej perspektywy. Kiedy wysiedliśmy na ląd, udaliśmy się na spacer do Ogrodu Japońskiego, który jest miejscem wyjątkowym, szczególnie o tej porze roku, kiedy to kwitną przepiękne kwiaty. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego malowniczego miejsca. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze przy Hali Stulecia.

Kolejnego dnia wszyscy udaliśmy się na wycieczkę do czeskiego Skalnego Miasta w Adrspachu. Podziwialiśmy tam formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego, wspaniale wyrzeźbione przez naturę. Mieliśmy również okazję zachwycić się  skalnym wodospadem oraz szmaragdowym jeziorem otoczonym różnobarwną roślinnością.

Ostatniego dnia udaliśmy się do słynnego wrocławskiego zoo, gdzie niewątpliwie największą atrakcją było dla nas afrykarium, w którym to mieliśmy niepowtarzalną okazję zachwycić się różnorodnością i wielobarwnością podwodnego świata. Wiele radości sprawiło nam również spotkanie ze zwierzętami ze wszystkich stron świata!

W taki oto sposób dobiegł końca nasz pełen wrażeń wyjazd, który wzbogacił nas o wiedzę oraz doświadczenia  i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci :).