Dnia 10 kwietnia 2018 klasa 2 b i 3b wybrały się na świetny film „Cudowny chłopak”. Film poruszał bardzo ważne zagadnienia tolerancji i  empatii.

Otóż na skutek niezwykle rzadkiej mutacji genów Auggie urodził się ze zdeformowaną twarzą. Cudowny chłopak” opowiada o tym, jak Auggie radzi sobie ze światem i jak świat radzi sobie z Auggie’em. Bo “Cudowny chłopak” to film przede wszystkim opowiadający o tym, że z natury jesteśmy dobrzy.Nawet jeśli błądzimy i zachowujemy się źle, raniąc przy tym ludzi, to jest w nas potencjał na zmianę na lepsze. Reżyser filmu, posiłkując się książką, na której oparł swoje dzieło, umiejętnie ucieka od taniej ckliwości i kiczowatych zagrywek, mających na celu wylanie litrów łez u widowni. To znaczy, “Cudowny chłopak” wzrusza do łez, ale udaje mu się to osiągnąć swoją bezpretensjonalnością i szczerą wiarą w to, o czym opowiada, nawet jeśli przyjmiemy, że to utopia.