W naszej szkole od tego roku odbywają się zajęcia pozalekcyjne w ramach Projektu „Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych, Empatycznych i Rozsądnych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli szkoła otrzymała kilkanaście tabletów i laptopów pracujących w systemie operacyjnym Apple do wykorzystania na zajęciach z uczniami.

Uczniowie z poszczególnych klas szkoły podstawowej, po zapoznaniu się z nową technologią, realizują projekty edukacyjne z różnych dziedzin nauki. W pierwszym semestrze uczniowie realizowali np. projekty pt. „Poznaj swoją dzielnicę na rowerze”, „Historia Polski na gdańskich muralach”, „ Jak bawić się teatrem”, „Co dalej z naszymi odpadami?”.

Z początkiem II semestru kolejne grupy uczniowskie rozpoczęły prace nad nowymi wyzwaniami.