Revolution Slider Error: Slider with alias news-klasa-2b-sp-na-zajeciach-w-muzeum-bursztynu not found.
Maybe you mean: 'frontpage-normal' or 'news-template' or 'frontpage-dni-otwarte' or 'frontpage-lo-oferta' or 'rekrutacja-ulotka' or 'rekrutacja-prezentacja'

Dnia 7 listopada kl. 2b ze Szkoły Podstawowej nr 18 wybrała się nas wycieczkę do Muzeum Bursztynu. Zajęcia, w których uczestniczyły dzieci nosiły nazwę„Sowie dyrdymały”. Było to to interaktywne zwiedzanie, które bazowało na edukacyjnych przewodnikach dla dzieci, wydanych w ramach programu edukacji kulturalnej SOWA dla czterech oddziałów MHMG: Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Domu Uphagena i Muzeum Bursztynu. Na podstawie dawki rzetelnej wiedzy, połączonej z atrakcyjnymi łamigłówkami urozmaicającymi zwiedzanie, nasi najmłodsi odbiorcy kultury przeobrazili się w prawdziwych przewodników. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat powstania bursztynu, jego wydobycia zastosowania na przestrzeni wieków.