Revolution Slider Error: Slider with alias news-final-xx-jubileuszowej-edycji-wojewodzkiego-konkursu-kuratoryjnego-gdansk-miastem-przyjaznym-dla-niepelnosprawnych not found.
Maybe you mean: 'frontpage-normal' or 'news-template' or 'frontpage-dni-otwarte' or 'frontpage-lo-oferta' or 'rekrutacja-ulotka' or 'rekrutacja-prezentacja'

Dnia 17.11.2017r.  w ZSO nr 10 odbył się uroczysty finał XX  Jubileuszowej Edycji Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego „Gdańsk Miastem Przyjaznym dla Niepełnosprawnych”  pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska p. Pawła Adamowicza. Honorowy patronat objął Pomorski Kurator Oświaty p. Monika Kończyk, patronat medialny – Radio Gdańsk, zaś patronat nad warsztatami z języka angielskiego – Gdański Teatr Szekspirowski.

Mottem tegorocznego konkursu były słowa Arystotelesa:

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

 W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: p. Piotr Kowalczuk – Wiceprezydent Miasta Gdańska, p. Ewa Kamińska- Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Osób Niepełnosprawnych, p. Beata Dunajewska i p. Lech Kaźmierczyk- Radni Rady Miasta Gdańska, p. Alina Molska – Prezes Oddziału Gdańskiego ZNP, p. Bożena Brauer- Przewodnicząca Sekcji Oświaty NSZZ Solidarność, p. Wiesław Galikowski – z-ca Dyrektora Rozbudowy Miasta Gdańska, p. Alina Jażdżewska – radna dzielnicy Gdańsk-Brzeźno, p. Beata Szewczyk – dziennikarka Radia Gdańsk, a także dyrektorzy gdańskich szkół i poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Gościliśmy również artystów prowadzących warsztaty: p. Danutę Hajdas, p. Karola Lewalskiego, p. Katarzynę Lellek, p. Roberta Ninkiewicza,  p. Wojciecha Wenturę.

Konkurs ma formę interdyscyplinarnych warsztatów, podczas których uczestnicy pogłębiali wiedzę i umiejętności z dziedziny literatury, teatru, muzyki, języka angielskiego, fotografii, plastyki oraz tworzyli prace konkursowe nawiązujące do tematyki i hasła przewodniego konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach konkursowych:

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

KATEGORIA RZEŹBA

I miejsce: Zuzanna Marjakowa – XIX LO

II miejsce: Nicole Łazęcka- ZSO nr 10, Gimnazjum nr 13

III miejsce: Vanessa Kulak- ZSO nr 5, IV LO

KATEGORIA PLAKAT/OBRAZ

I miejsce: Izabela Nowakowska- II LO

II miejsce: Julia Majewska- XIX LO

III miejsce: Daria Łoszczyńska- ZKPiG nr 20, Gimnazjum nr 27

 

KATEGORIA COLLAGE

I miejsce: Mateusz Szycir- Gimnazjum Gedanensis

II miejsce: Pola Pawliszyn- Gimnazjum Gedanensis

III miejsce: Anna Marchlik- Oliwskie Liceum Ogólnokształcące

 

KATEGORIA SYMBOL GRAFICZNY HASŁA „GDAŃSK MIASTEM PRZYJAZNYM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

I miejsce: Joanna Jaśkiewicz-  SP nr 89 z oddziałam gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 49

II miejsce: Julia Brzoskowska- XIX LO

III miejsce: Oliwia Deyna – XIX LO

 

WARSZTATY LITERACKIE

I miejsce: Dominka Banasik- SP nr 19 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 7

II miejsce: Mikołaj Tomaszewski- SP nr 85 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 48

III miejsce: Lilianna Kohnke- SP nr 85 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 48

Wyróżnienie: Nikola Homa- SP nr 85 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 48

Zuzanna Ciecieląg- Gimnazjum Gedanensis

 

WARSZTATY TEATRALNE

 I miejsce: nie przyznano

II miejsce:

  • Tymoteusz Babiński- Akademickie Gimnazjum Magellanum
  • Maria Sajkowska- Akademickie Gimnazjum Magellanum
  • Wiktor Słomiński- Akademickie Gimnazjum Magellanum
  • Dawid Wiewiórski- Akademickie Gimnazjum Magellanum

III miejsce:

  • Jan Bajerski- Gimnazjum Gedanensis
  • Szymon Brzozowski- Gimnazjum Gedanensis
  • Mateusz Galiński- Gimnazjum Gedanensis
  • Hanna Orłowska- Gimnazjum Gedanensis
  • Małgorzata Pryczkowska- Gimnazjum Gedanensis

III miejsce: 

  • Margarita Avanesyan- ZSSiO, Gimnazjum nr 15
  •  Oliwia Godlewska- ZSSiO, Gimnazjum nr 15
  •  Walentyna Jakovenko- ZSSiO, Gimnazjum nr 15
  • Klaudia Trzópek- ZSSiO, Gimnazjum nr 15
  • Klaudia Ogłozińska- ZSSiO, Gimnazjum nr 15
  • Wiktoria Wołowicz- ZSSiO, Gimnazjum nr 15

 

WARSZTATY WOKALNE

 KATEGORIA SOLISTA- POZIOM GIMNAZJALNY

I miejsce: Weronika Żołdowicz- ZSO nr 10, Gimnazjum nr 13

II miejsce: Agata Niemczyk- Gimnazjum Gedanensis

III miejsce: nie przyznano

 KATEGORIA SOLISTA- POZIOM PONADGIMNAZJALNY

I miejsce: Sonia Szczytniewska- XIX LO

II miejsce: Maria Wasak- XIX LO

III miejsce: nie przyznano

KATEGORIA ZESPOŁY- POZIOM GIMNAZJALNY

I miejsce:

  • Magdalena Wójcik,
  • Małgorzata Mocarska- Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

KATEGORIA ZESPOŁY- POZIOM PONADGIMNAZJALNY

I miejsce:

  • Sandra Splisgardt
  • Maria Wasak
  • Olga Hołubowicz
  • Agata Sokół
  • Wiktoria Kupiec
  • Patrycja Sampławska
  • Weronika Mielewczyk
  • Paulina Kloc- XIX LO

II miejsce:

  • Weronika Leśniak
  • Anita Torłopp
  • Magdalena Buksińska
  • Sonia Szczytniewska
  • Kinga Krefft
  • Amelia Mróz
  • Paulina Jaszewska
  • Magdalena Budziszewska – XIX LO

III miejsce: nie przyznano

 

WARSZTATY TEATRALNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

I miejsce:

  • Kinga Cieplińska
  • Alicja Kordalska
  • Karolina Sitek-Juszczak- SP nr 85 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 48

II miejsce:

  • Weronika Bławat
  • Julia Kasiłowska
  • Zuzanna Kurowska- Gimnazjum Gedanensis

III miejsce:

  • Adam Bujnowski
  • Marta Pułka
  • Julia Drzewiecka- ZSO nr 10
  • Gimnazjum nr 13

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

I miejsce: Anna Marchlik- Oliwskie Liceum Ogólnokształcące

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: Martyna Kęska- ZSO nr 10, Gimnazjum nr 13

 

Na zakończenie uroczystości odbyła się debata o przystosowaniu gdańskich szkół dla uczniów niepełnosprawnych, którą poprowadziła pani redaktor Beata Szewczyk z Radia Gdańsk, Uczestnikami debaty byli zaproszeni goście: p. Piotr Kowalczuk – Wiceprezydent Miasta Gdańska, p. Ewa Kamińska – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Osób Niepełnosprawnych, p. Elżbieta Wasielewska i p. Szymon Strebejko – rodzice uczniów naszej szkoły oraz Ewa Indyk i Piotr Hassa – uczniowie XXIII LO. Punktem wyjścia do debaty był krótki reportaż przygotowany przez Grupę Filmową II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Finał został uświetniony prezentacją multimedialną z życia ZSO nr 10 oraz tegorocznych warsztatów interdyscyplinarnych, a także występem wokalnym w wykonaniu uczniów z XIX LO.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, prowadzącym warsztaty, przybyłym gościom oraz sympatykom i przyjaciołom konkursu i naszej szkoły.

Zapraszamy na kolejną edycję za rok.