Revolution Slider Error: Slider with alias news-final-xx-jubileuszowej-edycji-wojewodzkiego-konkursu-kuratoryjnego-gdansk-miastem-przyjaznym-dla-niepelnosprawnych not found.

Dnia 17.11.2017r.  w ZSO nr 10 odbył się uroczysty finał XX  Jubileuszowej Edycji Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego „Gdańsk Miastem Przyjaznym dla Niepełnosprawnych”  pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska p. Pawła Adamowicza. Honorowy patronat objął Pomorski Kurator Oświaty p. Monika Kończyk, patronat medialny – Radio Gdańsk, zaś patronat nad warsztatami z języka angielskiego – Gdański Teatr Szekspirowski.

Mottem tegorocznego konkursu były słowa Arystotelesa:

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: p. Piotr Kowalczuk – Wiceprezydent Miasta Gdańska, p. Ewa Kamińska- Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Osób Niepełnosprawnych, p. Beata Dunajewska i p. Lech Kaźmierczyk- Radni Rady Miasta Gdańska, p. Alina Molska – Prezes Oddziału Gdańskiego ZNP, p. Bożena Brauer- Przewodnicząca Sekcji Oświaty NSZZ Solidarność, p. Wiesław Galikowski – z-ca Dyrektora Rozbudowy Miasta Gdańska, p. Alina Jażdżewska – radna dzielnicy Gdańsk-Brzeźno, p. Beata Szewczyk – dziennikarka Radia Gdańsk, a także dyrektorzy gdańskich szkół i poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Gościliśmy również artystów prowadzących warsztaty: p. Danutę Hajdas, p. Karola Lewalskiego, p. Katarzynę Lellek, p. Roberta Ninkiewicza,  p. Wojciecha Wenturę.

Konkurs ma formę interdyscyplinarnych warsztatów, podczas których uczestnicy pogłębiali wiedzę i umiejętności z dziedziny literatury, teatru, muzyki, języka angielskiego, fotografii, plastyki oraz tworzyli prace konkursowe nawiązujące do tematyki i hasła przewodniego konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach konkursowych:

WARSZTATY PLASTYCZNE

KATEGORIA RZEŹBA

I miejsce: Zuzanna Marjakowa – XIX LO

II miejsce: Nicole Łazęcka- ZSO nr 10, Gimnazjum nr 13

III miejsce: Vanessa Kulak- ZSO nr 5, IV LO

KATEGORIA PLAKAT/OBRAZ

I miejsce: Izabela Nowakowska- II LO

II miejsce: Julia Majewska- XIX LO

III miejsce: Daria Łoszczyńska- ZKPiG nr 20, Gimnazjum nr 27

KATEGORIA COLLAGE

I miejsce: Mateusz Szycir- Gimnazjum Gedanensis

II miejsce: Pola Pawliszyn- Gimnazjum Gedanensis

III miejsce: Anna Marchlik- Oliwskie Liceum Ogólnokształcące

KATEGORIA SYMBOL GRAFICZNY HASŁA „GDAŃSK MIASTEM PRZYJAZNYM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH”

I miejsce: Joanna Jaśkiewicz-  SP nr 89 z oddziałam gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 49

II miejsce: Julia Brzoskowska- XIX LO

III miejsce: Oliwia Deyna – XIX LO

WARSZTATY LITERACKIE

I miejsce: Dominka Banasik- SP nr 19 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 7

II miejsce: Mikołaj Tomaszewski- SP nr 85 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 48

III miejsce: Lilianna Kohnke- SP nr 85 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 48

Wyróżnienie: Nikola Homa- SP nr 85 z oddziałami gimnazjalnymi, Gimnazjum nr 48

II miejsce: Maria Wasak- XIX LO

KATEGORIA ZESPOŁY- POZIOM GIMNAZJALNY

• Magdalena Wójcik,
  • Małgorzata Mocarska- Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie

II miejsce: nie przyznano

I miejsce: Anna Marchlik- Oliwskie Liceum Ogólnokształcące

II miejsce: nie przyznano

Wyróżnienie: Martyna Kęska- ZSO nr 10, Gimnazjum nr 13

Na zakończenie uroczystości odbyła się debata o przystosowaniu gdańskich szkół dla uczniów niepełnosprawnych, którą poprowadziła pani redaktor Beata Szewczyk z Radia Gdańsk, Uczestnikami debaty byli zaproszeni goście: p. Piotr Kowalczuk – Wiceprezydent Miasta Gdańska, p. Ewa Kamińska – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Osób Niepełnosprawnych, p. Elżbieta Wasielewska i p. Szymon Strebejko – rodzice uczniów naszej szkoły oraz Ewa Indyk i Piotr Hassa – uczniowie XXIII LO. Punktem wyjścia do debaty był krótki reportaż przygotowany przez Grupę Filmową II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Finał został uświetniony prezentacją multimedialną z życia ZSO nr 10 oraz tegorocznych warsztatów interdyscyplinarnych, a także występem wokalnym w wykonaniu uczniów z XIX LO.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, prowadzącym warsztaty, przybyłym gościom oraz sympatykom i przyjaciołom konkursu i naszej szkoły.

Zapraszamy na kolejną edycję za rok.