Revolution Slider Error: Slider with alias news-klasa-ii-a-g-w-muzeum-ii-wojny-swiatowej not found.
Maybe you mean: 'frontpage-normal' or 'news-template' or 'frontpage-dni-otwarte' or 'frontpage-lo-oferta' or 'rekrutacja-ulotka' or 'rekrutacja-prezentacja'

Dnia 20 czerwca uczniowie z klasy II A G wraz z wychowawcami zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Tego dnia przenieśliśmy się w czasie najpierw do wydarzeń przed wybuchem wojny, kiedy to kształtowały się systemy totalitarne we Włoszech, III Rzeszy, ZSRR, Japonii i Hiszpanii, by dalej z każdą kolejną ekspozycją śledzić poszczególne etapy wojny i losy ludzi, którzy z tą zawieruchą wojenną musieli się mierzyć. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem ogromu zbiorów, które udało się zgromadzić oraz formą ich zaprezentowania. Uwagę uczniów przykuwały militaria, w tym czołgi, umundurowanie, ale także przedmioty codziennego użytku, umieszczone nie tylko w gablotach, ale w specjalnie odtworzonych pokojach mieszkalnych. Najwięcej emocji przynosiły jednak dokumenty, materiały i wizualizacje dotyczące cierpienia i tragedii ludzkich zarówno tych osób mieszkających na terenach okupowanych, jak również tych umieszczanych w gettach, obozach i łagrach.