Revolution Slider Error: Slider with alias news-sukces-festiwalu-nauki-i-zabawy not found.
Maybe you mean: 'frontpage-normal' or 'news-template' or 'frontpage-dni-otwarte' or 'frontpage-lo-oferta' or 'rekrutacja-ulotka' or 'rekrutacja-prezentacja'

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki i Zabawy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Tego dnia przyświecał nam jeden cel, aby podczas nauki i zabawy zebrać jak najwięcej funduszy dla podopiecznych hospicjum.

O naukę zadbali nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, jak i studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na przybyłych czekały nie lada atrakcje – można było samemu zrobić sobie krem, czy tabletki, obejrzeć fascynujący świat pod mikroskopem, którego na co dzień nie widzimy gołym okiem. Każdy mógł własnymi rękoma odkrywać tajniki fizyki, czy chemii, przez moment poczuć się jak archeolog odkrywając tajemnice z przeszłości, by za chwilę ruszyć w kierunku przyszłości, podczas konstruowania robotów. A gdy ktoś, po takiej dawce wrażeń, chciał na chwilę odpocząć mógł przysiąść przy angielskiej herbacie. Po małej przerwie można już było spokojnie ruszyć w kierunku szkolnego dominowego szaleństwa, tym bardziej, że szykujemy się do bicia Rekordu Guinessa, w przyszłym roku szkolnym. Mimo intensywnych doznań czuliśmy się bezpiecznie, bo w razie czego byli z nami eksperci ratownictwa, którzy pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy.

O zabawę zadbały nasze mistrzowskie cheerleaderki, aktorzy Teatru Wybrzeże, którzy przenieśli nas w niesamowity świat Kubusia Puchatka, jak również nasza trenerka zumby, czyli Agata z klasy III B G.

Zadbaliśmy nie tylko o ducha, ale i o ciała naszych gości. Były pierogi, przygotowane przez panie kucharki, pracujące w naszej stołówce, były przeróżne wypieki, o które zadbali rodzice naszych uczniów, jak również jedna z cukierni w Brzeźnie. Można było napić się kawy, herbaty i własnoręcznie przygotowanej lemoniady. A jeżeli ktoś chciał sam sprawdzić swoje możliwości kulinarne mógł przygotować i udekorować swoje własne ciasteczka.

Nikt tego dnia nie opuszczał naszej szkoły z pustymi rękoma dzięki przeróżnym kiermaszom. Przy wsparciu partnerów, sponsorów, rodziców, uczniów i nauczycieli nie zabrakło stoisk rękodzieła artystycznego. Można było znaleźć filcowe dekoracje, obrazy, grafiki, małe uczniowskie cudeńka, wyroby ze szkła artystycznego, czy ręcznie malowane koszulki. Najmniejsi oblegali bogato zastawione stoisko Haribo, jak i stolik uginający się od pluszaków.

A teraz najważniejsze, nasz cel został osiągnięty. Udało nam się tego dnia zebrać dla podopiecznych hospicjum kwotę 5277,50 zł i 10 $.

Z całego serca wszystkim naszym ofiarodawcom i przybyłym gościom DZIĘKUJEMY. Szczególne podziękowania składamy sponsorom i partnerom naszego przedsięwzięcia: Prezydentowi Miasta Gdańska, za udzielenie honorowego patronatu, Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu, Teatrowi Wybrzeże, Radzie Osiedla Brzeźno, Zakładowi Karnemu w Gdańsku, Cukierni z Pasją, Galerii Grobla, Firmie Haribo, Firmie Dr Oetker i Radio Eska. Wielkie podziękowania składamy również na ręce wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy włączyli się w organizację tego festiwalu.