Revolution Slider Error: Slider with alias news-z-wizyta-na-wydziale-chemii-ug not found.
Maybe you mean: 'frontpage-normal' or 'news-template' or 'frontpage-dni-otwarte' or 'frontpage-lo-oferta' or 'rekrutacja-ulotka' or 'rekrutacja-prezentacja'

Spragnieni wybuchów, błysków i kolorowych reakcji, uczniowie klas IIA i IIB gimnazjum zawędrowali pod opieką pani Maryli Osypiuk, Agnieszki Rechowicz oraz Aleksandry Treder na Wydział Chemii UG, by uczestniczyć w pokazach chemicznych przygotowanych przez członków Naukowego koła Chemików i koła Naukowego Ochrony Środowiska. Obejrzeliśmy świat chemii, który zadziwił i zainspirował podczas następujących doświadczeń:
właściwości ciekłego azotu oraz suchego lodu, różnice pomiędzy watą, a superwatą, uwalnianie ducha, trąba słonia, reakcje zachodzące w lampie błyskowej, burzę w probówce i czerwoną fluorescencję zielonego chlorofilu oraz świat w ultrafiolecie.