Revolution Slider Error: Slider with alias news-warsztaty-w-muzeum-morskim not found.
Maybe you mean: 'frontpage-normal' or 'news-template' or 'frontpage-dni-otwarte' or 'frontpage-lo-oferta' or 'rekrutacja-ulotka' or 'rekrutacja-prezentacja'

Dnia 22 marca klasy 1b i 2b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Morskiego. Klasa 1b uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Dlaczego woda jest mokra?”Dzieci dowiedziały się, co sprawia, że krople przyklejają się do szyby, a owady wodne nie toną, ale suną po powierzchni jeziora. Poznały też odpowiedź na pytanie: Czy można stworzyć substancję, która jednocześnie zachowuje się jak ciało stałe i ciecz? Dzieci przeprowadzały eksperymenty, dzięki którym poznały niezwykłe własności wody oraz innych cieczy. Natomiast uczniowie z klasy drugiej szukali odpowiedzi na pytania: Dlaczego w słonej wodzie lżej się pływa? Czy można pić wodę morską? Dlaczego żółwie płaczą, a mewy mają katar? Skąd w morzu wzięła się sól? Zajęcia wyjaśniły różne związane z morzem zagadki. Podczas warsztatów wykonano szereg doświadczeń, które pozwoliły lepiej poznać niezwykłe substancje: wodę i sól oraz oczywiście odpowiedzieć na pytanie, dlaczego morze jest słone.
Po zajęciach warsztatowych uczniowie doskonale bawili się w interaktywnej sali muzealnej: sterowali statkami, robili załadunek i rozładunek okrętu, dowiedzieli się jak powstaje tsunami, co może spotkać nurek w głębinach morskich itd.