Revolution Slider Error: Slider with alias news-relacja-z-wojewodzkiego-konkursu-matematyczne-sciezki-po-polsce not found.
Maybe you mean: 'frontpage-normal' or 'news-template' or 'frontpage-dni-otwarte' or 'frontpage-lo-oferta' or 'rekrutacja-ulotka' or 'rekrutacja-prezentacja'

W dniu 11 marca 2017 r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku trzech naszych znamienitych matematyków z klas 4 – 6 wzięło udział Wojewódzkim Konkursie „Matematyczne Ścieżki po Polsce.

W jedenastej edycji konkursu, pośród reprezentantów 40 szkół, w matematyczne szranki stanęli także uczniowie naszej ukochanej szkoły: Weronika Furmaniak, Sandra Stromska oraz Bartosz Sójka.

Konkurs Matematyczne Ścieżki po Polsce należy zaliczyć do tych najbardziej oryginalnych, premiujących nie tylko wiedzę matematyczną, ale przede wszystkim kreatywne myślenie. Poza umiejętnościami matematycznymi, uczestnicy konkursu muszą się bowiem wykazać także wiedzą ogólną, w szczególności o Polsce oraz Bałtyku. Zgodnie z regulaminem Konkursu każde zadanie można było rozwiązać na dwa sposoby: korzystając  z wiedzy matematycznej, lub też z wiedzy ogólnej.

Miło poinformować, że nasi matematyczni prymusi mężnie walczyli o najwyższe konkursowe laury. I tak w kategorii zespołowej nasz matematyczny dream team, do końca walcząc o podium, zajął znakomite piąte miejsce! Co prawda cztery zespoły z innych szkół były nieznacznie lepsze (gratulacje!), ale nasi uczniowie w pokonanym polu zostawili aż 35 szkolnych ekip!

Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Weronika Furmaniak i Bartosz Sójka zajęli 5 miejsce, co zważywszy na silną konkurencję 120 uczestników konkursu, należy uznać za wspaniały wynik.

Brawo Weronika, brawo Sandra, brawo Bartek!